У Палаці культури м. Ходорова відзначать 100-річчя з дня народження народного художника України Зеновія Кецала

kechalo  Завтра, 12 лютого 2019 року, минає 100 років з дня народження народного художника України Зеновія Кецала.

Як повідомив міський голова м. Ходорова Олег Коцовський, 12 лютого, о 15 год, в рамках відзначення 100-річчя з дня народження Зеновія Кецала, у Палаці культури м. Ходорова відбудеться концерт-спогад за участю викладачів та учнів Ходорівської дитячої школи мистецтв ім. Б.-Ю. Янівського. Також у приміщенні ЦНАПу Ходорівської ОТГ  відбудеться відкриття виставки картин Зеновія Кецала.

Як ми вже повідомляли, талановитий художник, автор більше тисячі полотен народився 12 лютого 1919 року в с. Добрівляни Жидачівського району Львівської області. Свої здібності й талант постійно вдосконалював, навчався у Краківській академії мистецтв.

Радянський окупаційний режим звинуватив Зеновія Кецала „в антирадянській пропаганді”, за що відбував 8 років покарання у сталінських таборах, на 3 роки був позбавлений громадянських прав. Однак роки неволі не зломили талановитого художника, котрий надзвичайно любив рідну українську землю. Ця його любов яскраво проявилася в художніх полотнах.

Після повернення на рідну українську землю Зеновія Кецала підтримала Ірина Вільде, допоміг йому й художник Володимир Патик. Зеновій Кецало став чудовим майстром портрету та натюрморту, пейзажу та графіки.

Картини художника експонували на виставках у Нью-Йорку, Чикаго, Торонто та в європейських містах. Зеновій Кецало у 1995 році отримав звання народного художника України.

Він тричі був номінантом на здобуття Шевченківської премії в галузі мистецтва. Помер наш видатний краянин 14 серпня 2010 року. Народного художника України Зеновія Кецала похоронили у Львові, на Личаківському цвинтарі.

karpaty

11.02.2019, 15:49