У сесійній залі Жидачівської районної ради вшанують ветеранів війни в Афганістані та сучасних захисників України

afgan  Сьогодні, 11 лютого, під час проведення головою Жидачівської райдержадміністрації Василем Татариним наради із керівниками відділів, управлінь та районних служб обговорили питання підготовки до відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, адже 15 лютого минає 30 років з часу завершення виведення військ колишнього СРСР із Афганістрану. Через пекельний вогонь війни в Афганістані пройшло близько 160 тисяч представників України. 14-15 лютого ветеранів афганської війни вшановуватимуть під час проведення заходів у Львові.

Завтра, 12 лютого, о 12 год., у сесійній залі Жидачівської районної ради відбудеться зустріч із ветеранами війни в Афганістані Жидачівщини. На зустріч також запрошено учасників бойових дій на Сході України, ветеранів афганської війни з інших районів Львівщини.

Для ветеранів війни в Афганістані буде підготовлено тематичну художньо-мистецьку програму. Зустріч відбудеться за участі представників владних структур району.

Довідково.  За десять років афганської війни, з грудня 1979 року по лютий 1989 року, через її пекельний вогонь пройшли більше 600 тис. солдатів і офіцерів радянської армії. За офіційною статистикою – понад 14 тис. загинули, незалежні дослідники називають значно більші цифри. Близько 160 тис. представників України були учасниками бойових дій в Афганістані, більше 3-х тисяч загинули, 80 – пропали безвісти, 8 тис. – були пораненими.

140 представників Жидачівщини пройшли випробування афганською війною, двоє з них, - Богдан Пастух із с. Бортники та Богдан Лепкий із с. Заболотівці загинули там далеко від рідної землі.

Мужність, честь, любов до рідної землі, готовність стати на її захист завжди користуються пошаною в народі.

П’ять років тому – 20 лютого 2014 року, після перемоги Майдану, із захоплення Криму розпочалося російське вторгнення в Україну, згодом – на територію Донецької та Луганської областей. Але підступні плани наших ворогів із загарбання України не здійснилися, їх зупинили ціною гірких втрат наші мужні воїни, тисячі з яких пішли добровільно захищати рідну землю.

Наше спільне завдання сьогодні – шанувати подвиг захисників, підтримувати родини Героїв, єднатися й підтримувати Українську армію. Важливим є те, що на Жидачівщині серед організаторів волонтерської підтримки наших захисників  є й ветерани афганської війни.

11.02.2019, 15:37