Сьогодні захисники східних рубежів нашої країни, як і українські вояки 100 років тому, відстоюють Незалежність і Соборність України

100Відділом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Жидачівської РДА напередодні відзначення 100-річчя Соборності України, 10 січня,  направлено звернення від керівництва Жидачівської райдержадміністрації до керівників місцевих громад, районних установ та місцевих ЗМІ, в якому йдеться про важливість належного відзначення в районі цієї важливої події в історії боротьби за відродження й утвердження Української державності. Мова, зокрема, йде про необхідність організації та проведення напередодні 22 січня просвітницьких зустрічей у бібліотеках, народних домах, навчальних закладах населених пунктів району, а також організації тематичних радіопрограм, публікацій у місцевих ЗМІ за участі істориків та громадськості з метою обговорення процесу історичного досвіду боротьби українства за свободу, незалежність та державність,

Довідково:  У День Соборності України, 22 січня 2019 року, в нашій країні відзначатимуть 100-річчя  проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки (1919) і 101-у річницю прийняття Четвертого Універсалу Української Центральної Ради (1918), який проголошував Українську Народну Республіку „самостійною, ні від кого незалежною, вільною суверенною державою українського народу”.

Також 22 січня виповнюються 5-ті роковини загибелі активістів Євромайдану, Героїв України (посмертно) Є. Нігояна та М. Жизневського (2014).

22 січня ми відзначаємо дві важливі події української історії: проголошення незалежності першої у ХХ столітті Української держави – Української Народної Республіки (1918) та проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (1919).

Українська Народна Республіка проголосила незалежність першою серед нових держав у Східній Європі – раніше, ніж країни Балтії, Польща та Чехія.

Важливі події історичної боротьби українців за незалежність України на початку ХХ століття відбувались і на території Жидачівського району. У м. Ходорові в 1919 році тривали міжнародні переговори, в основі яких була майбутня доля Української держави. Наша делегація рішуче відстоювала суверенітет і територіальну цілісність України. Але тоді, в кінцевому підсумку, Україна була розшматована ворожими силами. Майже у кожному населеному пункті краю височать могили Українських Січових Стрільців. Вони свідки тієї трагічної боротьби, важкого шляху перемог і втрат.

Враховуючи уроки Української революції 1917-1921 років, національна єдність є обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії. Втрата Україною незалежності у результаті більшовицької окупації у довготерміновій перспективі призвела до мільйонних втрат від Голодомору, репресій та війн.

Сьогодні наші бійці на сході України, як і українські вояки 100 років тому, відстоюють Незалежність і Соборність України. Акт об’єднання українських земель в єдину державу 22 січня 1919 року є основоположним для історії новітнього державотворення.

День Соборності України – вагомий привід нагадати, що Крим та тимчасово окуповані території Донецької і Луганської областей – це Україна, на їхній території обов’язково буде відновлено українську владу.

11.01.2019, 16:27