Напередодні Дня захисника України для молоді Жидачівщини організували патріотичну вікторину „Україна – країна Нескорених”

43694661  Вчора, 11 жовтня, в приміщенні Жидачівської районної бібліотеки, в рамках відзначення Дня захисника України, для представників учнівської молоді Жидачівщини було організовано патріотичну вікторину „Україна – країна Нескорених”. Ініціатором проведення заходу виступила головний спеціаліст відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Жидачівської РДА Олександра Хомин. Для участі у патріотичному заході було запрошено старшокласників навчальних закладів району та представників Жидачівського професійного ліцею.

До складу журі патріотичної вікторини було запрошено: Олексія Данилишина - учасника національно-визвольної боротьби та автора книг, Володимира Пшика - представника Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького, Любов Янклевич – директора Жидачівської центральної районної бібліотеки, Ольгу Семчишин – начальника відділу соціально-правового захисту дітей служби у справах дітей РДА, Миколу Фастнахта – соціального педагога Жидачівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Олексій Данилишин у своєму виступі перед молоддю розповів про героїчні сторінки УПА, про роботу над виданням книг про національно-визвольну боротьбу на теренах Жидачівщини. Зауважимо, що вже у найближчі дні вийде друком ще одна книга Олексія Данилишина. Володимир Пшик розповів про багате на історичні події минуле нашого краю, наголосив на важливості відвідання представниками учнівської молоді музеїв.

Патріотична вікторина тривала більше години. Представники учнівської молоді готували письмові відповіді на 15 запитань вікторини.про відомі історичні постаті України, про історію рідного краю, про Українських Січових Стрільців, Героїв Крут, про 100-річчя Української державності, про історію УПА, про символи України, про Українських „Кіборгів”, про Героїв Небесної Сотні та ін.

Цікавим є той факт, що при відповіді на зипитання вікторини: „На Вашу думку, хто гідний звання Великий Українець.Чому?”, більшість представників учнівської молоді району відповіли, що звання Великий Українець заслуговує кожен Український воїн, який в наш час боронить рідну землю від московської орди.

Захід тривав майже дві години, учасників вікторини було нагороджено грамотами голови Жидачівської райдержадміністрації Василя Татарина. Представникам учнівської молоді Жидачівщини також було вручено книги, які напередодні було отримано за сприяння департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації.

Серед переможців патріотичної вікторини: Ярослав Квасній – учень Монастирецького НВК ім. Володимира Поповича (І місце), Божена Кацедан – учениця Бережницької ЗОШ,  Юліана Головкевич – учениця школи с. Сулятичі (ІІ місце), Тетяна Чижик – представниця школи с. Монастирець, Тарас Квятковський – учень Жидачівської ЗОШ №2, Ігор Сивик – учень Жидачівського НВК (ІІІ місце). Варто також назвати позитивним те, що до проведення молодіжних патріотичних заходів сьогодні активніше долучаються представники Жидачівського професійного ліцею.

43563926IMG_1240IMG_1259

12.10.2018, 15:50