Актуальна інформація для мешканців Жидачівщини щодо безпеки на воді

voda.jpgВсі ми знаємо, що найбільш приємний і корисний відпочинок влітку на воді. Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді впевнено і, у випадку необхідності, може надати допомогу потопаючому.

Але навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді. Це є запорукою безпеки вашого життя та життя ваших дітей. Тому Жидачівський РВ ГУ ДСНС України у Львівській області звертається до кожного громадянина міста і району, й просить дотримуватись таких основних правил поведінки на воді, а саме:

- відпочивати на воді треба тільки у спеціально відведених місцевими органами виконавчої влади та обладнаних для цього місцях;

- перебвати у воді безпечніше у світлу частину доби;

- купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при температурі води не нижче + 18° С, повітря – не нижче + 24° С;

- після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5 - 2 години;

- заходити у воду треба повільно, аби тіло адаптувалося до зміни температури;

- у воді варто знаходитись не більше 15 хвилин;

- не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів;

- перед тим, як стрибати у воду, переконайтесь у безпеці дна і достатній глибині водойми;

- пірнати можна лише там, де для цього є достатня глибина, прозора вода, рівне дно;

- під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте м’язи у постійному напруженні, не порушуйте ритму дихання, не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без дозволу лікаря і необхідних тренувань.

Категорично забороняється:

- купатися в місцях, не визначених місцевими органами виконавчої влади та не обладнаних для купання людей;

- залізати на попереджувальні знаки, буї, бакени;

- стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього;

- пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів;

- вживати спиртні напої під час купання;

- забруднювати воду і берег (кидати пляшки, банки, побутове сміття, тощо), прати білизну і одяг у місцях, відведених для купання;

- допускати у воді ігри, пов’язані з обмеженням руху рук і ніг;

- подавати хибні сигнали небезпеки;

- заходити глибше, ніж до поясу, дітям, які не вміють плавати;

- купання дітей без супроводу дорослих.

Отже, якщо ви будете уважними та обережними і дотримуватиметесь вищевказаних правил, відпочинок на воді принесе вам лише радість та задоволення.

Ваша безпека – у ваших руках.

10.08.2018, 12:21